Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > DITA E TOKËS-MBILL EDHE TI PEMËN TËNDE

Kategorite

Filtro:

DITA E TOKËS-MBILL EDHE TI PEMËN TËNDE

Kjo ditë filloi me aktivitete të ndryshme nga nxënësit e shkollave në bashkëpunim me Bashkinë Patos Aktivitetet filluan që në datën 20 nga oborri i shkollës, kulmi i gjelbër i aktiviteteve vazhdoi edhe më 21 dhe 22 prill në bashkëpunim me Ndërmarrjen e Gjelbërimit bashkëpunim edhe me Qëndrën Kulturore të fëmijëve Patos.


Idetë e shkëlqyeshme nga nxënësit dhe mësuesit, përkrahja nga Drejtoria e Shërbimeve Publike në Bashkinë Patos, Sektori i Mjedisit i dhanë vlerën e duhur kësaj dite. Si hapësirë ndihmëse e gjelbër e shkollës Ofiçinë u bë mbjellja e shumë fidanëve, ku pjesë e nismës u bë Kryebashkiakja Balilaj, deputetja Dhima, administrata dhe vullnetarë të shumtë.


Qëllimi i këtij aktiviteti ishte zbukurimi, shtimi i hapësirave të gjelbëruara, edukimi mjedisor tek nxënësit.


#DITAeTOKËS #MbillEdheTiPemënTënde #SuperOrganizim#BASHKIAPATOS

Eventet

<qershor 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
28293031
1
e premte, qershor 1, 2018
23
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
23
4
e mërkurë, korrik 4, 2018
5
e enjte, korrik 5, 2018
6
e premte, korrik 6, 2018
78

Se shpejti


Buletini Informativ