Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Dita Botërore e Mjedisit, 5 Qershor

Kategorite

Filtro:

Dita Botërore e Mjedisit, 5 Qershor

Sektori i Mjedisit në Bashkinë Patos, në bashkëpunim me Qëndrën Kulturore të Fëmijëve dhe shkollave 9-vjeçare të qytetit, prezantuan në “Ditën Botërore të Mjedisit” projektin "Ç'të sheh syri e bën dora" në formën e një sfilate riciklimi.


Punimet e realizuara nga nxënësit japin ide se si një fustan i bërë me materiale që nuk i hedhim në mjedis mund të qëndrojë tamam si një skulpturë moderne në çdo shtëpi.


Qëllimi i kësaj dite është të nxisë aktivitete dhe aksione për të arritur ndryshime pozitive në mbrojtjen e mjedisit.

T'i themi "STOP" shpërdorimit dhe të mësojmë të ripërdorim.

Mos harroni se, duke kontribuar, nëpërmjet diferencimit dhe riciklimit jemi duke i dhuruar mjedisit më shumë vite jetë.


#ZyraeMjedisit
#BashkiaPatos
#ÇtëShehSyrieBënDora"

Eventet

<maj 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
301234
5
e shtunë, maj 5, 2018
6
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
1
e premte, qershor 1, 2018
23
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ