Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Java Olimpike 2017

Kategorite

Filtro:

Java Olimpike 2017

​​​​Në kuadër të “Javës olimpike” ditën e sotme në ambientet e stadiumit “Alush Noga” është organizuar çelja e Lojrave Olimpike .

N
ismë kjo e shkollës së mesme “Zhani Ciko” në bashkëpunim me shkollat e tjera të qytetit.

Të pra
nishëm në këtë aktivitet sportiv kanë qenë Kryetare e Bashkisë znj. Rajmonda Balilaj, Drejtori i DAR Fier z. Shkëlqim Allkaj por edhe sportdashës, prindër e mësues etj.

Në fjalën e saj pëshëndetëse Kryetarja e Bashkisë znj. Balilaj, ka inkurajuar të rinjtë e qytetit dhe Njësive të tjera Administrative, për këtë iniciativë të ndërmarrë, duke e kthyer këtë javë në një traditë për qytetin.

Të rinjtë e secilës shkollë janë prezantuar me performanca lojrash të ndryshme sportive.

Eventet

<prill 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
301234
5
e shtunë, maj 5, 2018
6

Se shpejti


Buletini Informativ