Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Java Olimpike 2017

Kategorite

Filtro:

Java Olimpike 2017

​​​​Në kuadër të “Javës olimpike” ditën e sotme në ambientet e stadiumit “Alush Noga” është organizuar çelja e Lojrave Olimpike .

N
ismë kjo e shkollës së mesme “Zhani Ciko” në bashkëpunim me shkollat e tjera të qytetit.

Të pra
nishëm në këtë aktivitet sportiv kanë qenë Kryetare e Bashkisë znj. Rajmonda Balilaj, Drejtori i DAR Fier z. Shkëlqim Allkaj por edhe sportdashës, prindër e mësues etj.

Në fjalën e saj pëshëndetëse Kryetarja e Bashkisë znj. Balilaj, ka inkurajuar të rinjtë e qytetit dhe Njësive të tjera Administrative, për këtë iniciativë të ndërmarrë, duke e kthyer këtë javë në një traditë për qytetin.

Të rinjtë e secilës shkollë janë prezantuar me performanca lojrash të ndryshme sportive.

Eventet

<nëntor 2017>
HënMarMërEnjPreShtDie
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Se shpejti


Buletini Informativ