Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Patosi Fest

Kategorite

Filtro:

Patosi Fest

"PATOSI FEST"
🎵🎶🎷🥁🎤🎺🎸🎹🔊

Në 100 vjetorin e Naftës Shqiptare, ky qytet i ngritur 69 vite më parë mbi një truall mijëravjeçar, do të ketë ditën e tij simbolike, 23 Qershorin.

 

"Kam kënaqësinë dhe privilegjin e madh të jem së bashku me ju në këtë shesh me dy simbole të veçanta:Sheshi që mban emrin e një personaliteti që drejtoi sektorin e naftës në vitet më të arta;si dhe pema shekullore e Ullirit të cilat të dyja së bashku janë trashëgimia dhe vazhdimësia që gjyshërit na kanë lënë pas dhe ne do t'ua lëmë brezave që do të vijnë"

R.Balilaj

Eventet

<korrik 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2526272829301
23
4
e mërkurë, korrik 4, 2018
5
e enjte, korrik 5, 2018
6
e premte, korrik 6, 2018
78
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Se shpejti


Buletini Informativ