Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Patosi në syte e një gruaje

Kategorite

Filtro:

Patosi në syte e një gruaje

​​Patosi, qyteti i njohur i naftëtarëve, shtrihet gjatë vargut koodrinor Fier – Patos, në formë harku, i cili përngjan si një amfiteatër natyror e mbart mbi supet e veta histori dhe vlera të çmuara të një zhvillimi të vrullshëm urban dhe social.

Në vështrimin e Rajmonda Balilaj qyteti dukej ndryshe. Ai zbulohej deri në shtresimet më të thella të problemeve dhe vishej me ngjyrat më të ngrohta të jetës. Kryebashkiakja e shikonte atë si pjesën e saj shpirtërore dhe zotonte në heshtje përkushtimin dhe kujdesin e trefishtë: si drejtuese, si nënë e si grua....

 

Eventet

<korrik 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2526272829301
23
4
e mërkurë, korrik 4, 2018
5
e enjte, korrik 5, 2018
6
e premte, korrik 6, 2018
78
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Se shpejti


Buletini Informativ